COMISSIONS i GRUPS DE TREBALL

Benvolgudes famílies:

L’AMPA de l’escola té diferents comissions creades per tal de dur a terme diferents projectes amb els pares i mares voluntaris i voluntàries. Som coneixedors que tothom té poc temps lliure per a col·laborar però, si no hi ha persones amb ganes i compromís de col·laborar, les comissions no funcionen.

Les comissions (grups de treball) serveixen per dinamitzar, potenciar i treballar diferents àmbits de la nostra escola, amb la clara intenció de millorar dia a dia els serveis que l’escola i l’AMPA ofereixen. Us les detallem tot seguit i us informem que són comissions obertes, és a dir, qualsevol persona que vulgui participar a qualsevol grup de treball serà benvinguda. Les dues darreres són de recent creació.

Us animem a participar i col·laborar en les següents comissions:

• Contacontes i Biblioteca: Potenciar la lectura en família.
• Camins Escolars: Dissenyar rutes segures per a potenciar l’autonomia de l’alumnat.
• Formació de mares i pares: Programar Accions formatives amb temes d’interès.
• Comissió per demanar l’Institut de Cappont: Equipaments al barri.
• Comissió de menjador escolar: Propostes de millora del servei de menjador escolar.
• Reutilització de vestuari: Aprofitament de xandalls i altres peces de vestuari.
• Totes i tots som iguals: Alumnat amb intoleràncies i/o alèrgies.
• Comissió solidària: Endegar projectes solidaris a la nostra escola.
• Comissió d’infraestructures i equipaments: Estudi i propostes de millora a l’escola.

Si voleu participar en qualsevol d’aquestes comissions i/o projectes o teniu algun dubte us podeu posar en contacte amb l’AMPA, trucant el telèfon 687441411 (Toni) o bé enviant un missatge de correu electrònic a la següent adreça: ampagodas@hotmail.com

LA JUNTA

Fitxers adjuntsMida
COMISSIONS I GRUPS DE TREBALL 2021_2022.pdf124.54 KB

Subscrigui's a les darreres novetats